Novinky

Blatta je doma

07.12.2012 07:50

V pondělí 3.12.2012 volala paní Kramlová, jestli máme ještě Blattu. Zrovna v ten den odmítly dvě zájemkyně a tak jsme se domluvily na večerní návštěvě. Přijela celá rodina a byla to láska na první pohled:). Seděli jsme na koberci, mezi námi se plazil Oskar a pobíhaly psice, Blatka všechny oblízala a bylo rozhodnuto. Blatta byla u maminky ze všech štěňátek nejdéle, ale určitě se jí to čekání vyplatilo. Doma na ni čekala ještě psí smečka v čele s dalmatinkou Elinkou (Ebony Pearl of Naire). Je tu bez ní teď smutno, ale hřeje mě u srdce, že má báječnou rodinu.

 

—————

Blatta

24.11.2012 20:37

Blatta Orientalis - Blatka, Blatule, Blaťák, Blatunka, potvora psí malá.... stále čeká na novou rodinu!

Milá, hodná, mazlivá, temperamentní, učenlivá, společenská, přátelská, zvyklá na děti, kočky, psy - taková je Blatta.

Blatta má průkaz původu, čip, EU pas, certifikát z audiometrie  - BAER +/+ (oboustranně slyšící). Je 3x očkovaná, pravidelně odčervovaná, je klinicky zdravá.

Chodí ven na vodítku, učí se základní povely: "k noze, sedni, lehni, zůstaň, volno, na místo". Venčí se již zásadně venku.

Rodiče jsou oba přátelské klidné povahy, výstavně úspěšní, zdraví. Více o matce zde, o otci zde.

—————

Barbus odjel domů

12.11.2012 12:49

V sobotu ráno odešel i Barbus (teď už Harry) do nového domova, kde na něj čekaly ještě dvě malé holčičky. Máme zprávy, že cestu (do Olomouce), první procházku i noc zvládl v pohodě.

Doma nám tak zbývá poslední štěňátko - krásná a milá fenka Blatta.

—————

Štěňata na sněhu

01.11.2012 22:08

Seznamování se sněhem, jak jinak než přes žaludek. Další fotky zde

Fotky posledních štěňat - Blatty a Barbuse

—————

Poslední dva

22.10.2012 12:50

Tak smečka prořídla a poslední dvě mláďata čekají na nové pány. Fenka Blatta a pejsek Barbus, oba hnědě tečkovaní. Zrušila jsem ohrádku v obýváku, Blatta ji stejně překonala, ať jsem ji zvyšovala, co se dalo. Už tedy nebydlíme v psí boudě, je tu najednou hroooozně místa a Oskar dostal konečně prostor pro seberealizaci:)

  

—————

Bufo následuje Bolorii

22.10.2012 12:41

Druhý den po odchodu Bolorie jsem měla telefonát od jejího nového pána. Nejdřív jsem se lekla, že třeba noc neproběhla úplně dobře, ale zpráva byla mnohem radostnější: "Mohli bychom si dnes přijet ještě pro Calamitku?". Mám obrovskou radost, že holky budou vyrůstat a bydlet spolu, obě jsou hodně mazlivé a citlivé a myslím, že právě jim dvěma to prospěje. Přijeli si vyzvednout Bufo i s Bolorií (malou Borou) a tak se tu ještě s mámou proběhla a pozdravila.

—————

Boloria jde domů

20.10.2012 21:52

Dnes odešlo páté štěně do nového domova: Boloria Dia, Bolorinka, paní Křížková, paní Božská.... Doma ji, kromě báječné rodiny, čekají také kočky a ještě jeden psí společník.U nás tedy zbývají tři poslední na své nové páníčky. Dvě fenky, Blatta a Bufo, a pejsek Bromus. Hnědě tečkovaná trojka.

—————

A je to tady: smutné loučení

09.10.2012 12:17

Zdá se to až neuvěřitelné, pejskům už bylo 8 týdnů a tak se rozcházejí do nových domovů. Poslední týdny byly dost náročné a tak už jsem se těšila, až to neustálé běhání kolem štěňat přestane nebo poleví. Teď, když nás pejsci opouštějí, je mi spíš smutno. Ještě ale máme 4 kusy doma, takže ne, že by nebylo o koho se starat. Ale prořídlo to, kňučení, štěkání, zlobení, ale i loužičky a hovínka:), všeho je míň. Taky musím ubrat na porci jídla, aby místo štěňat nebyly sudy na nožkách...  Radost mi ale dělá, když se dozvím, jak se mají u nových majitelů dobře. Zatím jsme vyslali do světa tyto pejsky:

Bibinka:

Bubo (Merlin):

 

Buteo (Darwin): fotky z nového domova zde

 

Bromus:

—————

Audiometrie dopadla výborně!

02.10.2012 22:22

V pondělí jsme byli ve veterinární nemocnici AA-Vet u MVDr.Velebného na audiometrii - vyšetření sluchu ("vyšetření akustických kmenových potenciálů BAER) a všechna testovaná štěňátka jsou oboustranně slyšící. Krásný výsledek!


více fotek zde

—————

Jedeme na očkování

25.09.2012 11:32

Včera jsme byli na prvním očkování. Štěňátka absolvovala veterinární kontrolu, MVDr. Mecera jim měřil teplotu, poslechl si je, kontroloval zuby, oči, pupík a u kluků sestouplé kuličky. Dostali jsme pochvalu za hezký a vyrovnaný vrh. Také jsme je vážili, jak vyrostli se můžete přesvědčit zde. Očkování v ordinaci zvládli v pohodě, ani doma nenastala žádná špatná reakce. V autě nejdřív kvičeli, ale pak ulehli a spali. Bora zaujala vyjímečně místo na sedačce a náležitě si to užívala:)

Ve fotogalerii jsou nové fotky z chvilkové svobody na zahradě mimo ohrádku...

—————