Novinky

Video

23.09.2012 22:14

Nová záložka "Video"

Přidány fotky do fotogalerie

—————

Fotky od Evy

16.09.2012 23:18

Velké díky Evě Dragovič za sobotní návštěvu, rady a hezké fotky!

Portréty jednotlivých štěňat zde.

—————

běháme po trávě

10.09.2012 22:48

V sobotu jsme udělali pejskům výběh na zahradě. Je ideální počasí a tak si zahrady užívají každý den a já nemusím vytírat tolik loužiček:) Na čerstvém vzduchu jim pěkně vytráví, nabaští se a ulehnou. I když tam mají několik pelíšků na výběr, často skončí na trávě. K snědku už dostávají tvaroh, hovězí maso, rýži a granule Maxi Starter od Royal Canin. Postupně jim jídelníček rozšiřuji a vybíraví tedy rozhodně nejsou. I Bora usoudila, že už jim mléko nestačí (ale pořád několikrát denně kojí) a dvakrát jsem ji přistihla, že jim vyzvracela natrávenou potravu. Chytré knížky píšou, že to dělá jen malé procento fen, tak koukám, jaká je to vzorná matka. V dovádivých chvilkách se okusují štěňata mezi sebou, ale zpracovávají i klacky, šišky, látkové uzly a také nás dvounožce.

Více fotek zde

—————

Nové fotky

06.09.2012 09:50

Do fotogalerie byly přidány nové fotky štěňat ze 4.týdne života a čerstvé fotky jednotlivých štěňat.

—————

Jména do průkazu původu

03.09.2012 21:55

Dnes jsem poslala na Českomoravskou kynologickou unii přihlášku k zápisu vrhu štěňat. Vyplnila jsem jména, která budou uvedena v průkazech původu ( tzv. 'papírech'). Unie pošle přihlášku zpět s přidělenými čísly, pod kterými budou štěňata evidována v plemenné knize. Tato čísla budou mít štěňata vytetována v uchu. Na jména + přidělení k pejskům se můžete podívat zde. Přidělení je zatím můj návrh a dá se měnit až do doby tetování čísla do ucha, tedy cca do 6. týdne.

—————

Přesun do Prahy

02.09.2012 09:53

Prázdniny končí a tak jsme se včera přesunuli zpátky do Prahy. Pejsci cestovali v prádelním koši, ale tři odvážlivci vylezli a tak strávili cestu přisátí k Boře. Zbytek spokojeně pochrupoval a za hodinu jsme byli doma.

před cestou:

doma v novém:

—————

Nové fotky

31.08.2012 13:24

—————

První přikrmování

28.08.2012 14:03

Dnes jsem štěňátkům nabídla mleté hovězí maso, které předtím odpočívalo 3 dny v mrazáku, aby se zbavilo případných závadností. Čekala jsem, že budou dělat drahoty, tak jako Oskar, když mu nabízím jeho první lžičky příkrmu. Ale jsou to dravci, hned věděli, co si s tím počít a dožadovali se dalších porcí. Zapili to mlíčkem od Bory a spokojeně usnuli. Bora mlsně koukala, ale maso jim přenechala, asi tuší, že i jí se uleví a část zodpovědnosti za hladové krky přeskočí na mě. Odvánější začínají prozkoumávat i okolí bedny, dostali tedy novou ohrádku a rozšíření prostoru.

Na rajče byly přidány další fotky jednotlivých štěňat.

—————

Štěňátka vidí

23.08.2012 09:49

Dnes jsou štěňatům 2 týdny. 11.den zdvojnásobila svoji porodní váhu a začala se jim rozlepovat oční víčka. Dvanáctý den už všechna mžourala na svět! Také jsou už psíčci pěkně flekatí, viz fotky z druhého týdne a jednotlivá štěňata I. Začínají se vzájemně oťukávat a jsou náznaky prvního okusování a hrátek. Dají se vypozorovat povahové rozdíly. Občas se ozve něco jako štěkání. Za sebou mají první odčervení. Z porodní bedny se pomalu začíná stávat psí toaleta, Bora se snaží udržovat vzorný pořádek, hovínka stále žere, ale loužičky už nestíhá...

—————

Známe barvy

16.08.2012 08:41

Štěňátkům dnes bude týden a je to znát. Pěkně kynou a všech devět výborně prospívá. Druhý a třetí den jim odpadly pahýlky pupečních šňůr. Zatím stále nevidí, orientují se po čichu a neomylně se plazením vpřed dostanou vždy ke strukům. Bora se stará na jedničku, ale už je častěji vidět v kuchyni a shání se po jídle. Ke granulím pro kojící matky dotává na přilepšení tvaroh, vejce, piškoty, maso..., nesmí se šidit, aby uživila tu smečku. Před pár dny se štěňatům vybarvily čumáčky a podle nich se dá téměř s jistotou říct, že budou mít dvě fenky a jeden pejsek hnědé puntíky, zbytek bude černý.

více fotek

—————